Projekt „Wnukowie Sybiraków – tak blisko, tak daleko” dla klas 6-8

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

zachęcamy do udziału w projekcie Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”, który ma na celu spisanie losów Sybiraków oraz stworzenie stacjonarnej i wirtualnej wystawy z uczniowskich prac opisujących ich dzieje.

W projekcie mogą wziąć udział indywidualnie uczniowie klas VI, VII i VIII. Zadaniem każdego ucznia jest wykonanie pracy projektowej – spisanie wspomnień, historii wybranego Sybiraka. Może mieć ona formę opowieści lub rozmowy. Praca musi być napisana w edytorze tekstu i zawierać między 1000 a 1200 znaków, łącznie ze spacjami – musi być więc krótka i zwięzła. Do pracy należy dołączyć dwa zdjęcia: jedno przedstawiające autora projektu, drugie przedstawiające osobę – Sybiraka, opowiadającego historię lub jego spisane wcześniej wspomnienia (dopuszcza się opowieść np. małżeństwa – wtedy należy ująć na zdjęciu obydwoje opowiadających). Każdy uczeń może przygotować tylko jedną pracę.

Chętni uczniowie proszeni są o przesłanie nauczycielom historii:
P. Annie Rymarczyk lub P. Joannie Łaźniowskiej,
informacji zwrotnej o chęci przygotowania projektu do 28 maja 2021 r., oraz o przesłanie gotowych projektów do 10 czerwca 2021 r., wraz ze zdjęciami w jak najlepszej jakości oraz ze zgodami zawartymi w regulaminie i załącznikach, które zamieszczamy poniżej do zapoznania się.

Udział w projekcie zostanie nagrodzony dodatkowymi ocenami z historii.

Informację w imieniu nauczycieli historii przygotowała: Anna Rymarczyk

Regulamin

Formularz zgody