Ogólnopolski konkurs „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”

Zachęcamy do udziału w konkursie przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Zadanie polega na odnalezieniu osób pochodzących z Kresów, poznaniu ich losów, a następnie przedstawieniu historii ich życia na Kresach oraz migracji na obecne tereny Polski w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. Konkurs ten pozwoli uczestnikom zagłębić się zarówno w historię Polski, jak i ich bliskich, rozbudzi kreatywność oraz uświadomi rolę międzypokoleniowej wymiany informacji.

Prace należy zgłosić do nauczycieli historii do 25 października 2021 r.

Do wygrania atrakcyjne nagrody, m.in. czytniki ebooków i wejściówki do Muzeum.

Więcej informacji o konkursie pod adresem: https://tiny.pl/9mmd8

Przygotowała:

Anna Rymarczy

plakat