wystawa

Udział uczniów SP nr 71 w otwarciu wystawy pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej”

Dnia 30 września uczniowie z klasy VII C oraz VIII B wzięli udział w uroczystym otwarciu plenerowej wystawy pt. „Archiwa Rodzinne Niepodległej. Zbiorowy portret rodzin II Rzeczypospolitej”. Na Placu Solnym przy pięknej jesiennej pogodzie wysłuchali przemówienia zastępcy dyrektora Archiwum Pana Remigiusza Kazimierczaka, który przybliżył im ideę całego projektu i omówił najważniejsze motywy ekspozycji.

Następnie uczestniczyli w lekcji archiwalnej pt. „Kolekcje rodzinne przekazane do archiwum Państwowego we Wrocławiu w ramach projektu Archiwa Rodzinne Niepodległej”, która odbyła się w budynku Archiwum Państwowego przy ul. Pomorskiej 2.  Podczas zajęć uczniowie rozwiązali quiz sprawdzający zdobytą wiedzę, zwiedzili magazyny archiwalne i wysłuchali interesujących prelekcji między innymi na temat gromadzenia i przechowywania dokumentów rodzinnych.

Przygotowała: Marta Kruk