Magdalena Kuchciak z klasy 7e wraz ze swoją Szkołą Baletową Capitol wytańczyła pod koniec sierpnia na Światowym Konkursie Tańca Dance World Cup 2021 w Telford/Anglia dwa złote i jeden brązowy medal, w układach tańca klasycznego, w kategorii Children i Junior, zespoły duże i zespół mały.
DWC to międzynarodowy konkurs taneczny, w którym reprezentacje kilkudziesięciu państw, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach krajowych, prezentują swoje umiejętności baletowe, hip hop, acrodance, jazz, w tańcu współczesnym, stepowaniu, sing and dance oraz tańcach narodowych i folklorystycznych.
Ze względu na pandemię większość krajów w tym roku występowała on-line- nagrania prezentowane były w czasie rzeczywistym trwania konkursu.
W klasyfikacji międzynarodowej reprezentanci Polski zajęli 5 miejsce, zdobywając 24 medale, z czego aż 12 wywalczyli uczniowie Szkoły Baletowej Capitol. Jeden ze „złotych” układów, w którym tańczyła Magda został uznany za najlepsze nagranie video wśród wszystkich stylów tanecznych w kategorii Children.
www.dwcworld.com
1 miejsce „Walc” kategoria KGSB (Children zespół mały taniec klasyczny)
oraz NAJLEPSZY układ taneczny dla ZESPOŁU kategoria Children (za „Walc”)
1 miejsce „Klasyczne divertissement” kategoria KGLB (Children zespół duży taniec klasyczny)
3 miejsce „Ulotna fantazja” kategoria JGLB (Junior zespół duży taniec klasyczny)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

wych. Edyta Grzywnowicz – Starmach