Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych „Baśnie i legendy z całego świata” w budynku B

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych „Baśnie i legendy z całego świata” w budynku B

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych Centrum Informacyjne – biblioteka szkolna w budynku B zaprasza wszystkich uczniów klas 5-8 do udziału w poniższych akcjach.

  1. Akcja „Podaruj książkę bibliotece szkolnej”

Podaruj książkę bibliotece szkolnej z okazji jej święta! Biblioteka czeka na lektury oraz inne tytuły literatury pięknej, w tym również poezji, czy też literatury popularno-naukowej z różnych dziedzin. Biblioteka liczy na Waszą życzliwość i hojność!

2. Quiz „Znajdź w Centrum Informacyjnym…”

Quiz składa się z czterech rund. W każdy poniedziałek i środę w dniach od 18 do 29 października w Centrum Informacyjnym czekać będą na Was nowe zadania. Dotyczyć one będą umiejętności poruszania się wśród księgozbioru Centrum, wyszukiwania określonych książek oraz znalezienia w nich odpowiedzi na zadane pytania. Na rozwiązanie wszystkich zadań czekam do 29 października.

3. Konkurs plastyczny „Baśnie i legendy z całego świata w ilustracji”

Narysuj ilustrację do wybranej przez siebie baśni lub legendy z odległych zakątków świata. Możesz zilustrować baśń czytaną 29 września na przerwie śniadaniowej w ramach akcji „Czytanie na śniadanie”. Ilustracje w formacie A4, wykonane dowolną techniką, przynieś do CI do 28 października. Podpis ilustracji powinien zwierać: imię, nazwisko oraz klasę autora, tytuł zilustrowanej baśni, określenie regionu świata, z której baśń pochodzi.

Serdecznie zapraszam
Wanda Jełowicka