lokomotywa, plakat

Wystawa „Historie Sybiraków – tak blisko, tak daleko”

Niniejsza wystawa to mozaika, swoisty patchwork, na który składają się traumatyczne doświadczenia wojennych zesłań na terytoria ZSRR z perspektywy 75 lat. Przed nami historie opowiedziane przez Sybiraków, spisane przez ich wnuków oraz nagrane przez autorkę wystawy – Matyldę Janiec. Możemy doświadczyć różnych perspektywy, które przedstawiają te mroczne czasy i emocje, które towarzyszyły ich bohaterom w tamtym okresie.” – napisali twórcy wystawy.

Wśród historii umieszczonych na wystawie są wspomnienia spisane przez uczniów naszej szkoły – Amelię Sikorę i Stanisława Zaszkodnego.

W imieniu organizatorów wystawy – Ośrodka „Pamięć i Przyszłość” współpracującego ze Stowarzyszeniem Pamięci Zesłańców Sybiru pod patronatem Związku Sybiraków Oddział Wrocław – zapraszam społeczność szkoły do obejrzenia wystawy znajdującej się przed naszą szkołą.

Joanna Łaźniowska