XII Wrocławski Konkurs „Pożeracze książek”

Wszystkich miłośników czytania zapraszamy do udziału w XII Wrocławskim Konkursie „Pożeracze książek”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 107, na znajomość treści wybranych książek z literatury dziecięco-młodzieżowej.

Konkurs rozgrywa się w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz klasy 7-8. Dla każdej z tych kategorii przygotowana jest odrębna lista tytułów, które są objęte konkursem. Listy konkursowych książek podajemy poniżej. Zdecydowana większość z tych książek jest dostępna w naszej bibliotece szkolnej.

Finał konkursu odbędzie się 26 kwietnia 2022 roku w formie on-line. Będzie polegał na rozwiązaniu pisemnego testu składającego się z około 40 zadań zamkniętych i otwartych (krótka odpowiedź, test wielokrotnego wyboru, test prawda/fałsz) dotyczących znajomości treści książek.

Ponieważ w finale konkursu może wziąć udział pięciu uczniów z każdej szkoły na początku kwietnia przeprowadzone zostaną eliminacje szkolne.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie. Prosimy o osobiste zgłaszanie się chętnych uczniów z klas 4 do pani Małgorzaty Jaszczołt, natomiast z klas 5-8 – do pani Wandy Jełowickiej. Konkursowe książki czekają na Was!

Z niecierpliwością czekamy na Pożeraczy Książek!

Małgorzata Jaszczołt
Wanda Jełowicka

Lista konkursowych książek dla klas 4-6

1. Broszkiewicz Jerzy – „Wielka, większa, największa”