uczniowie klas 1 na pasowaniu

Pasowanie na ucznia

27 października 2021 r. o g. 9.00 w sali gimnastycznej budynku A w obecności Dyrekcji, odbyła się jedna z najpiękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole – „Pasowanie na Ucznia”.  Najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 71. Uroczystość była prowadzona przez uczniów klas 8, którzy powitali swoich młodszych kolegów i koleżanki. Pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się muzykalnością oraz umiejętnością deklamowania wierszy. W akcie przyrzeczenia zobowiązali się do bycia dobrymi Polakami oraz sumiennego wywiązywania się z obowiązków ucznia. Uroczystego pasowania dokonał Pan Dyrektor. Jesteśmy pewni, że ten szczególny dzień pozostanie na długo w pamięci naszych „Pierwszaków”.

Przygotowała Marta Mertuszka