Ogólnopolski konkurs literacki dla dzieci i młodzieży „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”

Fundacja Olgi Tokarczuk oraz Wrocławski Dom Literatury zaprasza uczniów z klas 4-8 do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest klimat oraz zmiany, wyzwania i zagrożenia z nim związane. Do konkursu można zgłaszać teksty literackie zainspirowane cytatem z książki Olgi Tokarczuk „Czuły narrator”: „Świat jest mały — bardzo się skurczył w ciągu poprzedniego wieku. Wydeptaliśmy w nim wiele ścieżek, zawłaszczyliśmy jego lasy i rzeki, przeskoczyliśmy oceany.”

Tekst literacki w dowolnej formie – bajka, opowiadanie, fragment powieści, esej, reportaż – nie może przekroczyć 6000 znaków ze spacjami.

Nadesłane prace będą ocenianie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz klasy 6-8.

Termin nadsyłania prac upływa 23 marca 2022. Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przesłanie swoich prac na adres:

do 10 marca, żeby został jeszcze czas na ostateczną redakcję tekstu.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2022 w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO. Zdobywca I miejsca otrzyma unikatowy czytnik Wrocławia Miasta Literatury UNESCO, a wszyscy laureaci dostaną książki z osobistą dedykacją noblistki Olgi Tokarczuk.

Szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie: https://literatura.wroclaw.pl/jak-zdobyc-nagrode-nobla-staruje-druga-edycja-konkursu-literackiego-dla-dzieci-i-mlodziezy/
oraz na FB: https://www.facebook.com/events/1160742561335763/
https://www.facebook.com/events/3038180539764024/

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka

plakat