flaga Ukrainy

Do całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 71 we Wrocławiu!

Szanowni Państwo, informuję, iż Nasza Szkoła przyłącza się do akcji pomocowej dla Ukrainy. Od poniedziałku będziemy zbierać paczki z darami dla potrzebujących naszego wsparcia ludzi na objętej wojną  Ukrainie.

Zbieramy:

1. Kartony – są nam potrzebne na już, by móc segregować dary.
  2. Żywność długoterminową jak batony energetyczne, owsianki typu instant, suszone owoce, orzechy, makarony, ryże, kasze i inne suche produkty, żywność w puszkach.
  3. Artykuły dla dzieci i niemowląt np.: mleko w proszku, słoiczki, pieluchy, chusteczki nawilżane, kremy typu sudocrem.
  4. NOWE śpiwory, koce, karimaty.
  5. NOWE termosy i kubki termiczne na ciepłe napoje i jedzenie
  6. Środki higieny osobistej np.: pasta do zębów, pieluchy dla dorosłych, szampony, mydło, żele do kąpieli, podpaski.
  7. Ręczniki papierowe.
  8. Świece, latarki, baterie, zapalniczki.
  9. Środki medyczne np.: środki do dezynfekcji, środki antyseptyczne, maski jedno- i wielorazowe, bandaże, opaski uciskowe, opaski uciskowe CAT (Combat-Application-Tourniquet), opatrunki hemostatyczne, opatrunki wentylowe, opatrunki indywidualne, gazę, cienkie plastry w rolce, rękawice nitrylowe, apteczki.

Będziemy przyjmować jedynie nowe rzeczy.
Nie przyjmujemy ubrań, zabawek, leków oraz wody – można je przekazać do innych organizacji, które się tym zajmują.
Prosimy o odpowiednie zabezpieczenie darów które mogą ulec zniszczeniu w transporcie tj. słoiczki, które pojedynczo mogą się stłuc.

Na stronie internetowej miasta oraz Fundacji Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej będą codziennie aktualizowane informacje o tym, jakie dary są najbardziej potrzebne – sytuacja się zmienia, organizatorzy kontrolują to, jakich darów jest więcej, jakich mniej, stąd sugestia, by kierować się ich bieżącymi informacjami. Przy wejściu do budynku A i budynku B zostaną także wywieszone szczegółowe listy z potrzebnymi darami.

Fundacja nadzorująca zbiórkę prowadzi także zbiórkę środków finansowych – zakupi za nie generatory prądu dla szpitali, leki, specjalistyczny sprzęt medyczny, itp. Ta pomoc jest nawet bardziej wskazana i krytycznie potrzebna.

Zbiórka trwa do odwołania.

Dary będą zbierane od poniedziałku we wszystkich szkołach na terenie Wrocławia. Następnie zebrane dary ciężarówkami będziemy przewozić na Ukrainę. W Naszej Szkole dary można składać w budynku A i B przy portierni szkoły.

Prosimy, aby kartony lub worki nie były zbyt ciężkie. Prosimy także nie zaklejać paczek w celu umożliwienia posegregowania i opisania darów.

Leszek Wesołowski dyrektor SP71