okładka książki

Spotkanie z Dorotą Combrzyńską-Nogala, autorką książki „Syberyjskie przygody Chmurki”

11 marca w naszej szkole gościła pani Dorota Combrzyńska-Nogala, autorka książek dla dzieci i młodzieży, wśród których jest znana nam książka „Syberyjskie przygody Chmurki”. W spotkaniach uczestniczyły klasy 3a i 6b. Pisarka opowiedziała uczniom o swoich spotkaniach i rozmowach z panią Anną Szwykowską-Michalską, na podstawie których napisała tą przejmującą opowieść. Przedstawiła również inne książki wydane w serii „Wojny dorosłych – historie dzieci” przez Wydawnictwo Literatura. Wszystkie one napisane są na podstawie prawdziwych wydarzeń i wspomnień. Można wypożyczyć je w naszej bibliotece szkolnej.

Spotkanie dla uczniów naszej szkoły zorganizował pan Jerzy Kumiega, kierownik Działu Pracy z Dziećmi w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej im. Stanisława Mikulskiego we Wrocławiu. Dziękujemy!

Małgorzata Jaszczołt
Wanda Jełowicka