Konkurs języka niemieckiego „Bilderidiome” – „Idiomy w obrazach”.

Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 we Wrocławiu oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział we Wrocławiu zapraszają do wzięcia udziału w X Międzyszkolnym Konkursie Języka Niemieckiego – „Bilderidiome”, tym razem w  wersji walentynkowej.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-6 oraz 7-8).

Zadanie uczestników: prezentacja idiomów, przysłów, powiedzeń języka niemieckiego w formie ilustracji.

KATEGORIA: LIEBE/ MIŁOŚĆ (słowo  „Liebe” nie musi być zawarte w powiedzeniu, ale treść przedstawionego idiomu lub przysłowia musi go odzwierciedlać).

Z każdej szkoły nauczyciel wybiera po 5 prac z każdej kategorii wiekowej.

Wybór techniki plastycznej należy do uczestnika: pastele, kredka, ołówek, akwarela, komputerowe programy graficzne (FORMAT A4).

Idiom należy umieścić na stronie tytułowej pracy (bez tłumaczenia na język polski).

Na prace czekam do 25.03.2022 r.

Do prac należy dołączyć wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Więcej szczegółów u nauczyciela języka niemieckiego  (bud. B, sala 1.07a).

Serdecznie zapraszam!

Edyta Grzywnowicz – Starmach