uczniowie w bibliotece

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

25 marca klasy pierwsze świętowały  Pasowanie na czytelnika. Pierwszoklasiści obejrzeli autorski spektakl Historia Soni, która marzyła o książkach przygotowany i napisany przez uczennice z klasy 3c: Vanessę Dębińską, Nadię Karczewską, Weronikę Kołodziej, Wiktorię Pawłowską i Marię Zbinkowską, pomysłodawczynią spektaklu była Nadia Karczewska. W przedstawieniu dzieci mogły zobaczyć: mamę, dziewczynkę Sonię, której mama nie chciała kupować książek oraz bohaterów książkowych: kota Cukierka Karolcię i Skarpetkę Dziesiątą.
Uczniowie klas pierwszych otrzymali prezenty w postaci Wyprawek Czytelniczych przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” lub książki do kolorowania. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Przygotowała: Małgorzata Jaszczołt