Wyjście do biblioteki

Dnia 17.05.2022r. grupa „Zerówkowiczów” wraz z opiekunkami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej (filia nr 12), gdzie podczas zajęć bibliotecznych uczniowie mogli zapoznać się z zawodem bibliotekarza i dowiedzieć się, co skrywa wewnątrz biblioteka, a także otrzymali odpowiedzi na dręczące ich pytania: „Co należy zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę?”, „Jak poukładane są książki w bibliotece?”, „Czy praca bibliotekarza jest trudna?”… Dodatkowo mieli okazję posłuchać ciekawej historii misia Pana Brumma (książka autorstwa Daniel Napp „Pan Brumm jedzie pociągiem”) i wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Pod koniec zajęć uczniowie weszli w rolę megafonisty i zapowiadali nadjeżdżające pociągi, zmierzyli się z najcięższą książką w bibliotece, podziwiali Wrocław z tarasu widokowego, a także mieli czas na przeczytanie i pooglądanie wybranych przez siebie książek. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały i już zapowiedziały, że z pewnością odwiedzą jeszcze nieraz bibliotekę. W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję jeszcze zwiedzić dworzec Wrocław Główny, który następnie starali się odtworzyć na kartce. Zapraszamy do fotogalerii.

Przygotowała: Izabela Babska