dzień kropki - dzieci

Zakropkowany czwartek czyli dzień kropki w klasie 1A

Dzień Kropki obchodzony jest od 15 września 2009 roku. Historia tego święta wiąże się z książką Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. Szkolne obchody tego święta rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu o małej Vashti. Tego dnia zajęcia świetlicowe, zamieniły się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł. Ogromną popularnością cieszyła się zabawa z aplikacją Quiver, dzięki której można było zobaczyć pokolorowaną wcześniej kropkę w wirtualnym świecie. Uczniowie bardzo chętnie wykonywali również zdjęcia w kropkowej fotobudce. W świetlicy szkolnej i na innych zajęciach powstały kropkowe dzieła plastyczne. Lekcje w całej szkole były… kropkowe. Pomysłowość uczniów nie miała granic. Najważniejsza jednak w tym dniu była radość naszych uczniów, wynikająca z tego, że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami. Bo każdy z nas jest wyjątkowy i KROPKA.

Informację przygotowały: pani Urszula Taborek i pani Iza Babska.