kasztany

Jesień tuż tuż …

Pod takim hasłem odbyły się zajęcia świetlicowe w klasie 1a. Podczas tych zajęć dzieci dowiedziały się, dlaczego liście zmieniają kolor i co to jest chlorofil oraz po co drzewa gubią liście. Podczas burzy mózgów dzieci rozmawiały o zmieniającej się pogodzie i zwierzętach, które szykują się do zimowego snu, oraz tych, które odlatują do ciepłych krajów. Był to również dobry moment, aby porozmawiać o odpowiednim ubiorze dostosowanym do zmieniających się warunków atmosferycznych. Dzieci wykonały prace plastyczną przedstawiającą lisa i muchomora, które również kojarzą się z jesienią, a także piękne kolorowe witraże, które teraz zdobią okna naszej klasy. Na koniec powstał piękny kącik przyrody z ludzikami z kasztanów, które zrobiły dzieci. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych prac.

Informację przygotowała p. Urszula Taborek