List dotyczący bezpieczeństwa

Wrocław, dnia 29 września 2022r.

Szanowni Państwo!

Na prośbę Pana Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka, w związku z pojawiającymi się coraz częściej sygnałami dotyczącymi nagabywania uczniów przez osoby dorosłe w okolicach wrocławskich szkół podstawowych, proszę całą społeczność Naszej Szkoły o wzmożoną czujność w tej sprawie. Proszę o zgłaszanie każdego przypadku mającego miejsce zarówno na terenie szkoły jak i w najbliższej jej okolicy, który Państwa zdaniem wzbudza podejrzenia, do najbliższego komisariatu policji, Centrum Zarządzania Kryzysowego, gdzie dostępny jest całodobowy numer telefonu – 71 770 22 22 oraz do Departamentu Edukacji. Wspólnie z Radą Rodziców wystosujemy pismo do Policji i Straży Miejskiej w sprawie zwiększenia ilości patroli w okolicach Naszej Szkoły, szczególnie w godzinach wieczornych i nocny oraz w weekendy. Wychowawcom poszczególnych klas poleciłem przeprowadzenie lekcji wychowawczych na temat bezpieczeństwa, z uwzględnieniem potencjalnego zagrożenia ze strony osób nieznajomych. Zwracam się także do  Rodziców naszych podopiecznych, wskazując na konieczność  przeprowadzenia rozmów z dziećmi na temat możliwych zagrożeń i zachowania ostrożności.

W związku ze wspomnianym wydarzeniem Pan Prezydent zlecił monitorowanie sytuacji Komendantowi Komendy Miejskiej Policji.

Z wyrazami szacunku
Leszek Wesołowski dyrektor SP71

Вроцлав, 29 вересня 2022 року

Шановні батьки!

На прохання мера міста Вроцлав п.Яцека Сутрика та у зв’язку із непоодинокими випадками контактів учнів із сторонніми дорослими особами біля шкіл міста, прошу всю спільноту нашої школи бути надзвичайно пильними щодо цього питання. Якщо Ви стали свідком такої ситуації, яка мала місце на території нашої школи або біля неї, прошу Вас обов’язково повідомити найближче відділення поліції, Центр управління кризовими ситуаціями за цілодобовим номером телефону 71 770 22 22 та Департамент освіти.

Разом із Батьківським комітетом школи напишемо лист до поліції та міської варти із проханням збільшити кількість патрулів поблизу нашої школи, особливо у вечірній, нічний час та у вихідні дні.

Враховуючи потенційну загрозу з боку сторонніх осіб щодо дітей класним керівникам доручено провести виховні години на тему безпеки спілкування.

Також звертаюсь до батьків учнів нашої школи провести відповідні бесіди з дітьми, обговоривши можливі небезпеки та наголосивши на необхідності бути обережними у спілкуванні зі сторонніми особами.

У зв’язку із зазначеними вище випадками мер міста доручив моніторинг ситуації начальнику міського управління поліції.

З повагоюЛешек Веселовскі, директор школи 71