Drodzy Uczniowie,

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że już 7 listopada 2022 roku

rusza kolejna edycja największego w Polsce bezpłatnego Konkursu Informatycznego Bóbr!

Zapraszamy do udziału w konkursie uczniów, którzy:

• są kreatywni i nie boją się wyzwań,

• lubią rozwiązywać skomplikowane zadania wymagające logicznego

i analitycznego myślenia,

Konkursy główne odbędą się w dniach 7-10 listopada

Każdego dnia jedna z grup wiekowych będzie rozwiązywać zadania w czasie rzeczywistym – zmagania rozpoczynają się o godz. 12.00.

Harmonogram:

• Junior  (klasy VII-VIII) – 8 listopada,

• Benjamin (klasy IV-VI) – 9 listopada,

• Skrzat   (klasy I-III)      – 10 listopada

Rejestracja już trwa. Zmagania uczestników odbywają się na bezpłatnej platformie edukacyjnej Dzwonek.pl

ZASADY KONKURSU:

Konkurs Bóbr trwa jedną godzinę zegarową dla każdej grupy wiekowej.

Udział w konkursie może wziąć każdy uczeń, który ma możliwość zalogowania się z komputera bądź innego urządzenia cyfrowego, jednak klasyfikowani są jedynie ci uczniowie, którzy zostali zarejestrowani przez nauczyciela

i uczestniczyli w konkursie pod jego nadzorem w klasie.

W konkursie otrzymacie do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej).

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należy:

• wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych,
  • wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania, o których jest mowa w zadaniu.
  • Rozwiązania można poprawiać.

Wyniki Konkursu Bóbr ogłaszane są w grudniu, natomiast uroczyste zakończenie połączone z wręczeniem nagród odbędzie się w marcu przyszłego roku.

Co musisz zrobić

Rozpoczęcie pracy z platformą  jest niezwykle proste i intuicyjne. Rejestracja nie powinna zająć więcej niż 2 minuty, wystarczy wykonać kilka prostych kroków

1. Zarejestruj się w serwisie Dzwonek.pl
  2. Utwórz nazwę użytkownika i hasło. Zarówno nazwa użytkownika, jak

i hasło mogą zawierać jedynie litery alfabetu łacińskiego, cyfry i        podkreślenie. Polskie znaki nie są dozwolone.

• Wprowadź poprawny adres e-mail.
  • Wpisz swoje imię i nazwisko
  • Poproś rodzica o zaakceptowanie postanowień regulaminu serwisu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  • Wybierz typ profilu („Uczeń‟).
  • Aktywuj konto
  • Sprawdź swoją pocztę e-mail. Kliknij w link aktywacyjny w wiadomości potwierdzającej rejestrację.
  • Po kliknięciu w link aktywacyjny nastąpi automatyczne przekierowanie     na stronę Moje zasoby

10. Aby dodać swoje konto do szkoły, należy przejść do zakładki Moja szkoła

i wybrać przycisk Dołącz do szkoły, a następnie:

• jeżeli administrator Konkursu w szkole udostępnił kod, należy wpisać go w polu Kod i wybrać przycisk Dołącz;

Kod szkoły:  sp71wroc

• Poczekaj na akceptację administratora Konkursu w szkole.
  • Uwaga: Uczeń już zarejestrowany na platformie dzwonek.pl nie musi rejestrować się ponownie.

Więcej informacji oraz zadania konkursowe znajdziecie na stronie domowej konkursu http://www.bobr.edu.pl.

Zgłoszenie udziału w konkursie:

Przez dziennik elektroniczny do 1 listopada.

Założenie konta i dołączenie do szkoły: do 4 listopada

Koordynator konkursu: Izabela Słupik