Klasy 4a i 4c wzięły udział w zajęciach pt. „Witajcie w naszej bibliotece”, które odbyły się w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu jest instytucją kultury o zasięgu regionalnym, prowadzoną przez samorząd województwa dolnośląskiego.  Stworzono w niej specjalne agendy, które popularyzują kultury innych narodów – Bibliotekę Niemiecką, Amerykańskie Centrum Informacji i Kultury „American Corner”, Centrum Informacji i Kultury „Biblioteka Romańska” i Bibliotekę Koreańską, wyposażone w unikalne kolekcje książkowe i audiowizualne, zestawy czasopism, bazy danych oraz nowoczesny sprzęt. (Więcej na stronie internetowej: https://www.wbp.wroc.pl/wbp/index.php/pl/o-bibliotece-3)
Uczniowie mieli szansę zobaczyć książki pisane w innych językach, wysłuchali ciekawych wykładów dotyczących poszczególnych działów. Biblioteka ma w swoich zasobach również książki w formie zdigitalizowanej. Uczniowie mogli zobaczyć jak tradycyjna książka papierowa zostaje przekształcona w swój elektroniczny odpowiednik.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tej ciekawej wycieczki oraz do zapoznania się z ofertą Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej.

Informację przygotowała p. Katarzyna Sztur