Pasowania na ucznia

20 października odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 71 im. Zesłańców Sybiru we Wrocławiu. Pierwszaki wyglądały w tym dniu bardzo elegancko. Znakomicie zaprezentowały program artystyczny, który z zachwytem obejrzeli licznie zgromadzeni Rodzice uczniów i zaproszeni goście. Uroczystość prowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Tymon Przyłęcki i Lena Migacz. Wspaniale wywiązali się ze swojej roli. Ślubowaniu uczniów towarzyszył poczet sztandarowy: Iga Misiorna, Kamil Gałek i Maja Puchalska oraz Wiktor Jęchorek, Małgosia Kulasa i Lena Wierzchosławska.

Ślubowanie na sztandar było bardzo wzruszające dla dzieci. Po ślubowaniu, Pan Dyrektor pasował wszystkich uczniów klas pierwszych. Od Rodziców dzieci otrzymały pamiątkowe upominki, a od wychowawczyń Dyplomy pasowania na ucznia.

Po oficjalnej uroczystości był czas na wspólne spotkanie dzieci i ich rodziców podczas poczęstunku.

Przygotowała: Grażyna Mościcka