Dzień dyni

Dzień Wesołej Dyni

W klasie 1a piątek (28.10.2022) był bardzo intensywnym dniem. Zaczął się od lekcji matematyki, na której uczniowie tworzyli zbiory, wykorzystując do tego dynie, które przynieśli do szkoły. Wspólnie starali się szukać jakichś wspólnych cech między warzywami, a taka forma zajęć bardzo się wszystkim spodobała.

Następnie odbyła się lekcja języka polskiego, na której uczniowie starali się wyjaśnić trudne pojęcie „zaduma”. Zrozumieli, dlaczego ważne jest obchodzenie Święta Zmarłych i pamięć o bliskich, którzy odeszli. Całości dopełniły filmiki edukacyjne oraz doświadczenie chemiczne „Dlaczego świeczka się pali?”, po których uczniowie wykonali pracę plastyczną – „Znicz, jako symbol pamięci o bliskich”.

Po tym jakże trudnym temacie zajęć, nadszedł czas na przyjemności. Uczniowie wspólnie stworzyli opis dyni (wykorzystane do tego zostały zmysły), odkryli, skąd pochodzi pomarańczowe warzywo, a także poznali ciekawe przepisy kulinarne na ciasto z dyni, zupę oraz kompot. Nowe potrawy zainteresowały dzieci do tego stopnia, że postanowili oni w domu wspólnie z bliskimi przygotować jedno z poznanych dań.

Dzień zakończył się wykonaniem pracy technicznej „Wesoła Dynia”, podczas której uczniowie – wykorzystując różne poznane techniki – stworzyli zabawne postacie, nazwane Dyńkami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Izabela Babska