muszle

Ślimaki i inne mięczaki w klasie 2a

Czy ślimak może być tak duży, jak dłoń dorosłego człowieka? Czym żywią się ślimaki? Czy małż może osiągnąć wielkość tablicy szkolnej? Jak oddychają ślimaki? Uczniowie klasy 2a odnaleźli już odpowiedzi na te oraz inne pytania związane ze światem mięczaków. Dnia 3 listopada odwiedził nas nauczyciel
z wrocławskiego Centrum Edukacji „Przyroda i JA”. Zaprezentowano uczniom dwa okazy ślimaków afrykańskich oraz muszle małżów. Uczniowie byli bardzo zainteresowani opowieściami o mięczakach, dzielili się swoją wiedzą, a także mieli okazję zaobserwowania ślimaków z bliska. Mamy wielką nadzieję, że to dopiero początek naszych przygód z bliższym poznawaniem świata przyrody. Kto wie, czego uczniowie dowiedzą się następnym razem?

Organizator zajęć: Marta Mertuszka