Gra terenowa w szkole

Gra terenowa „Sybiracka Niepodległa” – 10 listopada

10 listopada odbyła się w naszej szkole gra terenowa „Sybiracka Niepodległa” przygotowana przez klasę 8a z wychowawcą panią Anną Rymarczyk. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4-8. Poszczególne stacje gry skupione były wokół Zesłańców Sybiru – naszych patronów.

Stację 1 przygotowały Natalia Michalak i Oliwia Chrząstowska. Czytały uczniom fragment książki Ruty Sepetys „Szare śniegi Syberii”, a zadaniem uczniów była rysunkowa wizualizacja warunków życia zesłańców na Syberii.

Stację 2 przygotowali Piotr Ciosmak i Karol Słabuszewski. Zadanie uczniów polegało na tym, by w jak najkrótszym czasie zbudować dla siebie schronienie.

Stację 3 przygotowały Magdalena Więcław i Malwina Golinowska. Sprawdziły wiedzę uczniów o najważniejszych faktach dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zesłań na Syberię.

Stację 4 przygotowały Wiktoria Biedka i Zuzanna Subtelna. W Sali Wirtualnej Rzeczywistości zaprezentowały uczniom w syberyjskie krajobrazy i omówiły warunki przyrodnicze, geograficzne i klimatyczne Syberii.

Na stacji 5 Ulyana Anischchanka i Oleksandra Semko zagrały uczniom w duecie, na flecie i gitarze, „Marsz Sybiraków”.

Anna Rymarczyk