Ogólnopolskie Mistrzostwa Powiatowe Wielkiej Ligii Czytelników

Wszystkich uczniów zakochanych w książkach zapraszam do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników.

Konkurs przebiegać będzie w 3 etapach.

1. Etap 1.

Uczestnik konkursu wybiera z listy przygotowanej przez organizatorów konkursu książki, do których wypełnia karty pracy. Na tym etapie przy wypełnianiu karty pracy można korzystać z tekstu książki, Internetu, pomocy rodziców. Nad kartami pracy uczniowie pracują w domu, a po wypełnieniu przekazują do Centrum Informacyjnego. Sprawdzać je będzie nauczycielka bibliotekarka Wanda Jełowicka. Każdy uczeń, który do 20 grudnia zgromadzi 5 kart pracy ocenionych na minimum 80% punktów możliwych do zdobycia, będzie mógł wziąć udział w etapie drugim konkursu.

• Etap 2.

W styczniu odbędzie się test kwalifikacyjny do finału powiatowego Mistrzostw. Dotyczyć będzie tylko jednej książki, wybranej przez nauczycielkę bibliotekarkę z listy przygotowanej przez organizatorów. Na tym etapie nie będzie już można korzystać z tekstu książki oraz innych pomocy. Troje uczniów, którzy zdobędą największą liczbę punktów w swoich kategoriach wiekowych stworzy szkolną drużynę. Będzie ona reprezentować naszą szkołę w finale powiatowym Mistrzostw Wielkiej Ligii czytania.

• Etap 3.

Finał powiatowy Mistrzostw – drużyny reprezentujące szkołę w poszczególnych kategoriach wiekowych wypełniają online test finałowy.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronach internetowych:

www.wielkaliga.pl

Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłoszenie się do Centrum Informacyjnego do piątku (18 listopada).

Wanda Jełowicka