Dzień Myszki Miki

Dzień Myszki Miki w 2a

Myszka Miki to postać znana na całym świecie. Lubią ją zarówno dzieci jak i dorośli. Jest bohaterem licznych kreskówek i komiksów. 18 listopada ta kultowa mysz obchodzi swoje urodziny i to właśnie wtedy cały świat celebruje Dzień Myszki Miki.

Nasi uczniowie z klasy 2a również postanowili uczcić ten dzień. Dzieci podczas zajęć świetlicowych miały okazję poznać sylwetkę twórcy – Walta Disneya, a także usłyszeć, co zainspirowało go do stworzenia Myszki Miki. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli również film, w którym zobaczyli, jak przez lata zmieniała się ta kultowa postać. Wspólnie stworzyliśmy galerię z pracami, na której królują Myszka Miki i Myszka Minnie. Na koniec zajęć, uczniowie bardzo chętnie wykonywali również zdjęcia w myszkowej fotobudce.

Informację przygotowała Iwona Szulgo