Laboratoria Przyszłości Szkolne Studio Filmowe

Celem niemal każdego twórcy jest dzielenie się swoimi dziełami. Nie inaczej jest również w naszym Szkolnym Studiu Filmowym. Zanim jednak doszliśmy do momentu finalnego czyli publikacji efektów działań, niezbędne było nabycie pewnej wiedzy teoretycznej. Szalenie ważnym elementem zajęć była próba uświadomienia tego, że oprócz oczywistych zalet, istnieją również niebezpieczeństwa płynące z dostępu do technologii. Podczas zajęć poruszane były tematy bezpieczeństwa w sieci oraz zasad w niej panujących. Uczniowie, korzystając z dostępnych sobie źródeł opracowali te zagadnienia tworząc czytelny dla siebie zbiór reguł dotyczących cyberbezpieczeństwa oraz netykiety. 

Kim byłby jednak artysta bez narzędzi pracy? Kolejnym etapem naszej pracy było zatem poznanie sprzętu potrzebnego do tworzenia animacji oraz zapoznanie się z podstawowymi funkcjami programu Stop Motion Studio.

 Zanim jednak na planie usłyszeliśmy pierwszy klaps musieliśmy przebrnąć przez najbardziej czasochłonny i burzliwy proces produkcji- scenariusz. 

Kolejnym etapem produkcji było projektowanie postaci. Sama przyjemność! 

W końcu mogło paść długo przez wszystkich wyczekiwane: „Kamera! Akcja!”. Do wykonania nieco ponad minutowej animacji potrzebowaliśmy wykonać prawie 400 zdjęć!

Film był już prawie gotowy. Jeszcze tylko ostatnie postprodukcyjne szlify….

A oto przed Państwem efekt naszej pracy: