XIII Ogólnopolski Konkurs „Literacki sms – poezja i proza na 160 znaków”

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych oraz Stowarzyszenie Otwartych Drzwi w Lublińcu zaprasza uczniów klas 7-8 szkół do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Literacki sms – poezja i proza na 160 znaków” pod hasłem „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiej literackiej wypowiedzi, składającej się maksymalnie ze 160 znaków (ze spacjami) w formie złotej myśli, aforyzmu, wiersza, rady, sentencji, przestrogi. Treść literackich SMS-ów dotyczyć musi szeroko pojętej egzystencji (np. codzienności, sfery uczuć, systemu wartości), czyli wszystkiego, co wiąże się z hasłem konkursu: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?”

Jeden uczestnik może zgłosić tylko jeden literacki SMS. Ocenie jury podlegać będzie trafność i uniwersalna wymowa tekstu oraz oryginalność formalna (dowcip, gra słów, aluzja, poetyckie ujęcie itp.). Autorzy najlepszych prac otrzymują nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Ponieważ prace konkursowe należy zgłosić do organizatorów do 4 marca, uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o przysłanie swoich prac na adres:

do 28 lutego, by był jeszcze czas na poprawki redakcyjne.

Zachęcam do udziału w konkursie.

Wanda Jełowicka