Poezja świąteczna i przedstawienie „Bałwanki”

17 i 18 stycznia uczniowie naszej szkoły oglądali występ o tematyce świąteczno-zimowej, który przygotowali uczniowie z klasy 4a. W inscenizacji muzyczno-teatralnej zostały odśpiewane kolędy oraz pojawiły się interpretacje wierszy Wandy Chotomskiej, Mieczysławy Buczkownej, Włodzimierza Dulemby i  ks. Piotra Falińskiego. Tematyka utworów poetyckich dotyczyła tradycyjnej polskiej Wigilii. Po świątecznych klimatach aktorzy za pomocą masy solnej przenieśli widzów do zimowej krainy i opowiedzieli bez słów, historię o zakochanych bałwankach. Na koniec każdy uczeń szkoły otrzymał pamiątkę –bałwanka z masy solnej.

W występie udział wzięli: Antek Bialik, Kacper Buczyński, Sebastian Godlewski, Roman Mokryskyi, Krzysztof Pietrzykowski, Radek Wójtowicz. W pięciu turach etiudy „Bałwanki” zamieniały się rolami dwie pary kuchareczek: Hania Hoppe i Nina Kuropka oraz Zosia Budzyńska i Basia Korziewicz. Pomoc scenograficzną zapewniła Dorota Szul i Bartek Dukiewicz. 

Informację przygotowała p. Paulina Kużaj-Markiewicz