31. stycznia 2023 klasa 8B uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach w Laboratorium Przyszłości (s. 3.07) zajęcia zorganizowała p. Anna Serwik-Mróz wraz z Pracownią Aktywnego Korzystania z Technologii we Wrocławiu.
Krótki opis warsztatów:
Podczas warsztatu osoby uczestniczące zostały zaznajomione z profesjonalnymi narzędziami wykorzystywanymi do tworzenia gier i stworzyły grę RPG w stylu klasyków takich jak gry Pokemon.
Uczniowie zaprojektowali graficznie sceny, korzystając z gotowych zestawów grafik, zaprogramowali wszystkie interaktywne elementy i opowiedzieli w ten sposób wybraną historię – adaptacja wybranej lektury lub wydarzenia historycznego.
Zajęcia rozwijały zdolność abstrakcyjnego myślenia, kreatywność uczniów, poczucie estetykioraz logiczne myślenie.

Czego uczyły warsztaty?
– czym jest i do czego służy w programie komputerowym baza danych
– czym jest tilemapa i jak jej używać do projektowania sceny gry
– czym jest adaptacja dzieła
– czym są silniki do tworzenia gier i kiedy się ich używa.

Jakie umiejętności rozwijały warsztaty?
-projektowanie z pomocą komputera
-rozwiązywanie problemów programistycznych
-opowiadanie historii
-tworzenie sceny gry z pomocą tilemap
-pisanie dialogów

Uczniowie podczas zajęć wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem.

Informację przygotowała p. Anna Serwik-Mróz