uczniowie w klasie

Uroczystość Pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników

W dniu 10 lutego odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelników” uczniów klas pierwszych. Dla pierwszoklasistów zostały przygotowane dwa przedstawienia teatralne: klasy 1a i 1c obejrzały autorski spektakl w wykonaniu uczennic z kl. kl. 4b „O misiu Stefanie”, którego scenariusz napisała Amanda Kowalczyk kl. 4b. W spektaklu wystąpiły: Hania Banaszak, Asia Czajkowska, Ania Pawlikowska, Martyna Kempa, Zosia Tarnas i Marysia Suchowacka. Klasa 1b zobaczyła autorski spektakl Zosi Lenarskiej kl. 2a pt.” Zasady w bibliotece” w wykonaniu uczennic z klasy 2a i 2b: Zosia Lenarska, Lila Cisek, Ala Wojciechowska, Ula Furman z 2a i Ola Jastrzębska z 2b.  Aktorzy grali w spektaklu z wykorzystaniem sprzętu nagłaśniającego zakupionego w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”, którego obsługą zajęli się uczniowie klas 7-8 z sekcji technicznej. Na  zakończenie uroczystości pierwszoklasiści zostali obdarowani prezentami  książkowymi z Instytutu Książki w ramach kampanii ”Mała książka wielki człowiek”. Mamy nadzieję, że pierwsza wizyta nie będzie ostatnią i najmłodsi będą często gościć w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z uroczystości.

Informację przygotowała: p. Małgorzata Jaszczołt bibliotekarz szkolny