Projekt obywatel logo

Projekt Obywatel – Hackaton Minecraft Education Edition

Uczniowie klas ósmych naszej szkoły: Tymoteusz Dragan, Kamil Gałek, Antoni Doliński i Mateusz Maciejczyk, wzięli w tym roku szkolnym udział w pilotażowym projekcie organizowanym przez WCDN we współpracy z firmą Microsoft „Projekt Obywatel. Hackaton Minecraft Education Edition”. W pilotażu wzięło udział 10 szkół podstawowych i 10 ponadpodstawowych z Wrocławia.

Projekt zakładał pracę twórczą w zakresie rozwoju kompetencji obywatelskich i społecznych uczniów poprzez stworzenie mapy w programie Minecraft Education. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji był Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie przygotowali mapę, której fabuła skupiała się wokół porwania Zarządu Samorządu Uczniowskiego i jego opiekuna. Celem gracza było ich uwolnienie poprzez wykonanie zadań związanych z edukacją oraz kompetencjami obywatelskimi skupionymi wokół idei istnienia instytucji Samorządu Uczniowskiego w szkole.

Hackaton wymagał działania zespołowego, bardzo ograniczonego w czasie. Nasi uczniowie popisali się umiejętnościami informatycznymi, ale także społecznymi tworząc wyjątkowy projekt. Po jego zakończeniu wzięli udział w gali podsumowującej projekt, razem z Panem Dyrektorem Leszkiem Wesołowskim i Panią Izabelą Słupik.

Informację przygotowały opiekunki zespołu panie Anna Rymarczyk i Izabela Słupik.