83. rocznica pierwszych masowych zsyłek na Sybir

10 lutego delegacja uczniów naszej szkoły, razem z dyrektorem Leszkiem Wesołowskim oraz katechetą ks. Janem Kroczakiem, brała udział w uroczystości upamiętniającej 83. rocznicę pierwszych masowych zsyłek na Sybir. Uroczystość, zorganizowana przez Ośrodek Pamięć i Przyszłość (we współpracy z wrocławskim oddziałem Związku Sybiraków oraz redemptorystami z parafii NMP Matki Pocieszenia) odbyła się w Sanktuarium Golgoty Wschodu.

Uroczystą Mszę Świętą w ceremoniale wojskowym rozpoczął występ uczniów z klasy 4a – Niny Kuropki, Hanny Hoppe i Krzysztofa Pietrzykowskiego – którzy wyrecytowali wiersz ks. Łukasza Krzanowskiego „Syberyjskie Anioły” oraz uczennicy klasy 6a Jagody Cichoń, która zagrała poloneza g-moll Fryderyka Chopina. Wręczaniu odznaczeń, Apelowi Pamięci oraz składaniu wieńców i zniczy przy panteonie Golgoty Wschodu towarzyszył poczet sztandarowy naszej szkoły.

Informację przygotowała p. Wanda Jełowicka