Z wizytą w Centralnej Stacja Ratunkowej Grupy Sudeckiej GOPR

22 marca uczniowie klasy 4a i 4c odwiedzili Centralną Stację Ratownictwa Górskiego GOPR Grupy Sudeckiej w Wałbrzychu wraz z wychowawczyniami p. Katarzyną Sztur i p. Pauliną Kużaj-Markiewicz oraz p. Anną Światły,  koordynatorem programu Urzędu Marszałkowskiego Bezpieczny Dolnoślązak  w Naszej Szkole. Towarzyszyła nam mama jednej z uczennic. Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznej turystyki górskiej dotyczącymi zachowania na szlakach, doboru ubioru do pory roku, planowania wycieczek, wyposażenia plecaka oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ratownicy górscy opowiadali o różnych zdarzeniach oraz udzielali odpowiedzi na liczne pytania. Zaprezentowali przykładowe wyposażenie turysty górskiego oraz  specjalistyczny sprzęt ratowniczy. Po zwiedzeniu Stacji Ratunkowej GOPR uczniowie udali się na lekcję muzealną do przepięknego Zamku Książ.

Informację przygotowała p. Paulina Kużaj-Markiewicz