W dniu 08 marca 2023 r w Naszej Szkole odbyło się święto Masnyci, zorganizowane i poprowadzone przez uczniów, którzy przybyli do Polski z Ukrainy po 24 lutym 2022 r.

Celem zorganizowania spotkania było zapoznanie rówieśników i pracowników szkoły z tradycjami i zwyczajami ukraińskimi, w szczególności z obchodami święta Masnyci.

Widzowie mieli okazję poznać specyfikę obchodów każdego z siedmiu dni Masnyci, wziąć udział w zabawach i konkursach, a także skosztować tradycyjnych ukraińskich potraw.

Święto odbyło się w formie dwujęzycznego spektaklu teatralnego: udzielano informacji w języku polskim i ukraińskim.

08.03.2023 р. у нашій школі пройшло свято Масниці, яке організували та провели учні, які приїхали до Польщі з України після 24.02.2022 р.

Метою заходу було ознайомлення однолітків та персоналу школи із традиціями та звичаями українців, зокрема святкування Масниці.

Глядачі мали можливість довідатись про особливості святкування кожного з семи днів Масниці, стати учасниками розваг та конкурсів, а також посмакувати традиційних українських страв.

Свято проходило у формі театралізованого дійства, інформація подавалась польською та українською мовами.

Aktorze/акторський склад:

Ivanets Ustym, 1А

Kvyshko Matvii, 1В

Mikhlik Zlata, 1 В

Shevchenko Daryna, 1В

Mokrytskyi Zahar, 1В

Buhaj Kateryna, 1В

Savina Yevheniia, 5А

Mankovskyi Michaylo, 5А

Levchenko Arina, 5B

Sokolov Stanislav, 5В

Palamarenko Zlatoslava, 5С

Karpenko Anastasiia, 5С

Suprun Melania, 5С

Dunaieva Kira, 5С

Cherkasov Michaylo,

Pomoc w dekoracji /допомога в оформленні декорацій: Sirets Artem, 8В

Gospodyni imprezy: Pani Іlona (matka Mikhlik Zlaty)

Pani Valentyna (matka Kvyshko Matviija)

Pani Lesia (babcia Ivanets Ustyma)

Господині свята: пані Ілона (мама Mikhlik Zlaty)

пані Валентина (мама Kvyshko Matviija)

пані Леся (бабуся Ivanets Ustyma)

Specjalne podziękowania za gotowanie ukraińskich przysmaków/окрема вдячність за приготування українських смаколиків:

пані Ілона (мама Mikhlik Zlaty)

пані Валентина (мама Kvyshko Matviija)

пані Леся (бабуся Ivanets Ustyma)

пані Анна (сестра Mankovskogo Michayla)

пані Валерія (мама Levchenko Ariny)

пані Людмила (бабуся  Karpenko Anastasii)

пані Тетяна (мама Dunaieva Kira)

пані Ганна (мама Suprun Melanii)

Nad całością widowiska pełniła pieczę Pani Svitlana Shelest

Організація та проведення свята – під керівництвом Світлани Шелест.

Szczególne podziękowania składami  obsłudze stołówki za pomoc w przygotowaniu poczęstunku/працівникам їдальні щиро дякуємо за допомогу у підготовці до частування.

Również bardzo jesteśmy wdzięczni publiczności za udział, wsparcie, aktywność/також велика вдячність глядачам за участь, підтримку, активність та небайдужість.

Do zobaczenia przy kolejnych występch!

До нових зустрічей!