Konkurs recytatorski w szkole

Szkolny Konkurs Recytatorski II etap „Piękno gór” klasy 1-3

W dniu 31.03.2023 r. odbył się w naszej szkole II etap Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III. Uczniowie prezentowali wiersze z motywem gór, które kochała Wanda Rutkiewicz patronka roku 2022. Komisja konkursowa oceniała: stopień opanowania tekstu, interpretację, dykcję oraz wrażenie artystyczne. Do finału zakwalifikowali się:

1. Alicja Antoniszyn kl. 1a
2. Igor Łazuch 1a
3. Zosia Lenarska kl. 2a
4. Nadia Molendowska kl. 2a
5. Ida Granosz kl. 2a
6. Mikołaj Górnicki kl. 2b
7. Basia Haremza kl. 2c
8. Aleksander Miś kl. 2c
9. Florian Gołębiewski kl. 2c
10.Maja Wacławska kl. 3a
11. Tomash Belaoki kl. 3b
12. Marta Nerovnia kl. 3b

Na konkursie mieliśmy zaszczyt gościć p. Wandę Rutkiewicz, która przybyła do naszej szkoły. W roli słynnej himalaistki wystąpiła Julia Karbowiak z kl. 6c. W czasie obrad jury  p. Wanda Rutkiewicz opowiadała uczniom o sobie, swoim życiu, szkole, o swojej miłości do gór… Odpowiadała na pytania zgromadzonej publiczności i uczestników. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z konkursu.

Przygotowała: Małgorzata Jaszczołt