8a na wystawie „Golgota Wschodu”

Korzystając z zaproszenia Ośrodka Pamięć i Przyszłość klasa 8a udała się na wystawę „Golgota Wschodu” opowiadającą losy ludzi zsyłanych na Syberię od XVI wieku. Obejrzeliśmy oryginalne przedmioty należące do Zesłańców, instalacje przybliżające widok kibitek, wagonów kolejowych, chat czy zasieków i wież strażniczych, dzięki którym lepiej można było odczuć atmosferę wydarzeń tak trudnych dla naszego narodu. Scenografia oraz zdjęcia i grafiki zaprezentowane na wystawie zrobiły na uczniach ogromne wrażenie, co w obecnych czasach wcale nie jest łatwym wyzwaniem.

Serdecznie dziękujemy Panu Juliuszowi Woźnemu za fantastyczne oprowadzenie po wystawie i przybliżenie historii zesłań, tak bliskiej naszej szkole z racji przyjęcia patronatu Zesłańców Sybiru.

Informację przygotowała Anna Rymarczyk