ZAINWESTUJ W NASZA PLANETĘ – Światowy Dzień Ziemi 2023

Data 22 kwietnia od ponad 50 lat stanowi okazję do refleksji nad aktualną sytuacją naszej planety. Światowy Dzień Ziemi to również okazja do wzięcia udziału w akcjach mających na celu zwrócenie uwagi na problematykę współczesnej ochrony środowiska. Co roku myśl przewodnia poświęcona jest wybranemu zagadnieniu z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Tegoroczne hasło towarzyszące obchodom Światowego Dnia Ziemi brzmi: „Invest in Our Planet” („Zainwestuj w naszą planetę”).

W klasach 7c, 8b, 8c i 8e w dniach 25 i 26.04.2023r. na lekcjach geografii uczniowie obejrzeli filmy dotyczące zmian klimatycznych (przygotowane przez UNICEF), a potem tworzyli Bank pomysłów – Jak Ty możesz pomóc naszej planecie? (8b), poznawali Źródła zanieczyszczeń naszej planety (7c) a uczniowie klasy 8e i 8c interpretowali kolażem  tegoroczne hasło Zainwestuj w naszą planetę.

Beata Sienkiewicz