Uroczysta gala wręczenia nagród Laureatom Konkursu „zDolny Ślązak” 

Dnia 12 maja 2023 w auli im. Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak” w roku szkolnym 2022/2023. Wydarzeniu  patronował Dolnośląski Kurator Oświaty – Roman Kowalczyk (na zdjęciu z naszymi uczniami).

Z ogromną radością informujemy zatem, że zaszczytny tytuł Laureata, który daje pierwszeństwo w wyborze szkoły ponadpodstawowej oraz 100% punktów na egzaminie z danego przedmiotu, otrzymały cztery osoby z naszej szkoły:

ZOFIA RADOMSKA i  ŁUCJA WASILEWSKA – Laureatki Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego – uczennice klasy 8C

MARTYNA KOMAROWSKA – Laureatka Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego – uczennica klasy 8E

MACIEJ KANTECKI – Laureat Dolnośląskiego Konkursu Języka Angielskiego – uczeń klasy 8E.

Warto dodać, że w obecnym roku szkolnym do 9 konkursów „zDolny Ślązak” na etapie szkolnym przystąpiło 58 253 uczniów, na etapie powiatowym 4208, a do finałów o randze powiatowej dotarło tylko 1251uczniów, spośród których ostatecznie wyłoniono 402 laureatów, w tym czterech z naszej szkoły.

               Laureatkom i Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Tekst przygotowały: p. Marta Kruk i p. Wioletta Pechta