plakat konkursu.

VII Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników

Wszystkich uczniów, zakochanych w czytaniu, zapraszam do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników.

Konkurs rozgrywany będzie w trzech kategoriach wiekowych: klasy 1-3, klasy 4-6, klasy 7-8.

Konkurs przebiegać będzie w 3 etapach.

  1. Etap 1.

Uczestnicy konkursu wybierają książki, z listy przygotowanej przez organizatorów konkursu, do których wypełniają w domu karty pracy. W tym etapie można korzystać z tekstu książki, Internetu, pomocy rodziców. Wypełnione karty pracy uczniowie przekazują do Centrum Informacyjnego. Sprawdzać je będzie nauczycielka bibliotekarka Wanda Jełowicka. Każdy uczeń, który do 1 marca wypełni 5 kart pracy ocenionych na minimum 80% punktów możliwych do zdobycia, otrzyma dyplom Aktywnego Czytelnika i będzie mógł wziąć udział w etapie drugim konkursu – w teście kwalifikacyjnym do finału ogólnopolskiego.

  • Etap 2.

14 marca odbędzie się test kwalifikacyjny do ogólnopolskiego finału konkursu. Test dotyczyć będzie tylko jednej książki, wybranej przez organizatorów konkursu. W tym etapie nie będzie już można korzystać z tekstu książki oraz z żadnych innych pomocy. Troje uczniów, którzy zdobędą największą liczbę punktów w swoich kategoriach wiekowych (ale nie mniej niż 80 % możliwych) stworzy szkolną drużynę, która reprezentować będzie naszą szkołę w ogólnopolskim finale konkursu. Uczestnicy etapu 2. otrzymają tytuły i dyplomy Mistrza Szkoły oraz I i II Wicemistrza Szkoły, a także dyplomy Znakomitego Czytelnika za udział w drugim etapie konkursu.

  • Etap 3.

9 maja odbędzie się finał VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników – drużyny reprezentujące szkołę w poszczególnych kategoriach wiekowych wypełniają online test finałowy. Uczestnicy etapu trzeciego otrzymają tytuły i dyplomy Mistrza Polski, I i II Wicemistrza Polski oraz Finalisty VII Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników.

Uczniów chętnych do udziału w konkursie proszę o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej w budynku A (klasy1-4) lub do Centrum Informacyjnego w budynku B (klasy5-8) do 31 października.

Listy książek do etapu 1. oraz karty pracy dostępne będą w bibliotece szkolnej w budynku A (dla klas 1-4) oraz w Centrum Informacyjnym w budynku B (dla klas 5-8).

Książki wybrane przez organizatorów do etapu 2.:

Klasy 1-3 – „Mania, dziewczyna inna niż wszystkie” Julity Grodek

Klasy 4-6 – „Dynastia Miziołków” Joanny Olech

Klasy 7-8 – „Obronić królową” Barbary Kosmowskiej

Książki wybrane przez organizatorów do finału:

Klasy 1-3 – „Gaja z Gajówki. Chatka w sercu lasu” Anny Włodarkiewicz, Białystok 2023

Klasy 4-6 – „Kwadrans” Emilii Kiereś, Warszawa 2022

Klasy 7-8 – „Zielone martensy” Joanny Jagiełło, Łódź 2023

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronach internetowych:

https://dbp.wroclaw.dolnyslask.pl/biblioteki/wroclaw/wroclaw-wydarzenia/5429-wielka-liga-czytelnikow-2023-2024

www.wielkaliga.pl

Serdecznie zapraszam
Wanda Jełowicka