Klasa 5 poznaje piękno rokoka

Muzeum Narodowe we Wrocławiu skończyło w tym roku 75 lat. Z tej okazji pojawiło się wiele ciekawych wystaw we wszystkich jego oddziałach. W dniu 17 października uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej związanej z ekspozycją cyklu 44 rysunków Jana Matejki przedstawiających  polskich władców. Poczet królów i książąt polskich jest bardzo rzadko wystawiany publiczności ze względu na niezwykle delikatny materiał.

15 listopada uczniowie klasy 5a mogli zapoznać się z niezwykła ekspozycją „Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku (XVIII –XXI w.)”, którą można oglądać do 14 stycznia 2024 r. Uczniowie zapoznali się z ciekawymi faktami historycznymi związanymi z naszym regionem, znaczeniem francuskiego słowa roccaille (muszla), niezwykłymi zabytkami oraz  z obiektami  sztuki współczesnej, których twórcy czerpali inspiracje rokokiem np. z niesamowitą instalacją multimedialna Roberta Sochackiego „Lichtungen”

Informację przygotowała p. Paulina Kużaj-Markiewicz