Działania Samorządu Uczniowskiego w I semestrze

Samorząd Uczniowski prężnie działa. W pierwszym semestrze podjęliśmy wiele działań rozwijając aktywność młodych osób. Poczet Sztandarowy uczestniczył w uroczystościach szkolnych i patronów Sybiraków. Na początku listopada z okazji Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole odbył się festyn postaci bajkowych. Uczniowie najmłodszych, ale i tych starszych klas, przebierali się za postaci z bajek i baśni. Z okazji Międzynarodowego Dnia Życzliwości, uczniowie wszystkich klas przygotowywali Niezapominajki Życzliwości, które następnie przekazaliśmy naszym patronom – Sybirakom. Dzień Pluszowego Misia to z kolei akcja charytatywna, przekazywania pluszaków dla dzieci z oddziału psychiatrycznego. Następnie przyszedł czas na Andrzejkowe wróżby, w których uczestniczyli uczniowie z obu budynków naszej szkoły. Przed Świętami Bożego Narodzenia w świąteczny klimat wprowadziły nas muzyczne przerwy oraz kiermasz współorganizowany z Radą Rodziców. Czas Nowego Roku wiąże się z postanowieniami noworocznymi. W obu budynkach zagościła skrzynka na postanowienia noworoczne. Walentynkowe święto miłości i przyjaźni obchodziliśmy rozdając uczniom kartki walentynkowe.

Z nową energią wchodzimy w drugi semestr.

Opracowały:

Joanna Chryplewicz, Izabela Babska