Informacje dotyczące II turnusu półkolonii

Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00. Proszę nie przyprowadzać dzieci przed godziną 7.00. W tym czasie nie zapewniamy opieki dla oczekujących uczniów. Ze względu na organizację zajęć, prosimy aby uczestnicy przychodzili najpóźniej o godzinie 8.00 i byli odbierani najwcześniej ok. godz. 15.00. Po godzinie 16.00 (w przypadku małej liczby uczestników) grupy mogą być łączone.

Informacje dotyczące półkolonii (podział na grupy, szczegółowy plan, jadłospis) znajdują się na tablicy przy portierni w budynku A. Plan ogólny dla półkolonii jest bardzo podobny, ale plan na dany dzień może się różnić dla poszczególnych grup. Zalecamy bieżące zapoznawanie się z planem na każdy dzień. Prosimy aby uczestnicy odpowiednio przygotowali się do zajęć sportowych oraz warsztatów Tie-Dye.

Plan zajęć na II turnus

Jadłospis II turnus.

Uczestnicy półkolonii będą brali udział w Warsztatach Tie-Dye – barwienie tkanin. Przygotowanie do warsztatów:
„Przynieś jakąś swoją UŻYWANĄ (nie kupuj nowej, ale czystą) koszulkę, bluzę, spodnie lub bawełnianą torbę, raczej w jasnych kolorach i odcieniach. To właśnie je pofarbujemy dając im drugie życie. Staramy się ze starych rzeczy zrobić zupełnie nową, jedyną w swoim rodzaju, w duchu #zerowaste”. Tego dnia ze względu na rodzaj zajęć proszę uwzględnić w stroju dzieci możliwość ubrudzenia się farbami.

Organizator zapewnia opiekę w godzinach 7.00 – 17.00. Każdy uczestnik półkolonii zgłasza się zaraz po przyjściu do opiekuna oraz wypisuje się u opiekuna gdy jest odbierany przez rodzica lub wychodzi samodzielnie (w tym przypadku potrzebna jest pisemna zgoda rodzica). Ze względu na bezpieczeństwo czas pobytu dziecka jest rejestrowany. Rano, od godziny 7.00, dzieci zbierają się w sali 14, ok godz. 7.30-7.45 są zabierani do przydzielonych sal przez swoich opiekunów. Proszę nie przyprowadzać dzieci przed godziną 7.00. Szkoła nie zapewnia im wtedy opieki. Wychowawcy grup nie mogą przyjąć do grupy dziecka po opuszczeniu budynku szkoły. Prosimy o współpracę w tej kwestii. Bezpieczeństwo dzieci (całej grupy) jest naszym priorytetem.

W czasie półkolonii zapewniamy opiekę pielęgniarki.

Uczestnicy półkolonii otrzymają butelkę z filtrem do wody oraz chustę.

Legitymacja szkolna

Każdy uczestnik zobowiązany jest posiadać ważną legitymację szkolną. Dzieci mają zapewnione bezpłatne przejazdy w czasie półkolonii wyłącznie, gdy posiadają przy sobie ważną legitymację szkolną.

Posiłki

− Śniadanie – kanapka. Śniadanie spożywamy w stołówce szkolnej ok 8.00.
− Obiad (dwudaniowy) będziemy spożywać w stołówce szkolnej + owoc/soczek
− Podwieczorek (np. słodka bułka)

We wtorek do Stadniny Ardena, w ramach obiadu, zostanie dostarczona pizza z @KawalPizzy.

Strój

Ubierając dziecko, bardzo proszę wziąć pod uwagę warunki atmosferyczne oraz rodzaj zaplanowanych zajęć. − Każdego dnia wychodzimy poza szkołę. Dużo chodzimy. Prosimy o zapewnienie dziecku nakrycia głowy i picia. Uczestnicy dostaną od nas chusty.

Buty – powinny być wygodne, umożliwiające marsz. − W przypadku zajęć sportowych, konieczny jest strój sportowy do przebrania: buty sportowe, skarpetki, spodenki sportowe, koszulka lub dres.

Uczestnicy powinni posiadać małe plecaki na najpotrzebniejsze rzeczy (picie, skarpetki, strój sportowy).

Odbiór dzieci:

− Prosimy odbierać dzieci najwcześniej w okolicach godziny 15.00. Uchroni to Państwa przed czekaniem na powrót grupy z wycieczki lub oczekiwaniem aż dziecko skończy jeść obiad.

− Każde dziecko zobowiązane jest zgłosić się do opiekuna i zgłosić wyjście (przyjście rodzica lub godzina samodzielnego wyjścia)

− Rodzic jest zobowiązany odebrać dziecko do godziny 17.00

− Rodzice (osoby upoważnione) odbierają dzieci nie wchodząc do budynku szkoły. Jeśli grupa przebywa w sali prosimy o używanie domofonu, jeśli grupa znajduje się na boisku (informacja taka będzie widoczna przy wejściu)

– Można dziecko odebrać bezpośrednio z boiska/placu zabaw. W tej sytuacji rodzic wchodzi na teren boiska bramą, uczeń zobowiązany jest zgłosić się do opiekuna by zgłosić wyjście. W trosce o bezpieczeństwo i komfort wypoczynku Państwa dzieci bardzo prosimy o bezwzględne stosowanie się do powyższych zasad.

Dla zainteresowanych – Poradnik bezpiecznego wypoczynku

Zdjęcia z II turnusu