Warsztaty teatralne w języku angielskim

Pod koniec września w naszej szkole gościliśmy dwuosobową międzynarodową grupę teatralną the Covenant Players. W skład zespołu wchodzili Silke Groves pochodząca z Niemiec i jej mąż David, który urodził się w słonecznej Kalifornii.  Aktorzy przez dwa dni dali w sumie 10 spektakli dla ponad 200 uczniów naszej szkoły.  Spektakle odbyły się w dwóch językach – angielskim i niemieckim.  Uczniowie mogli nie tylko obejrzeć specjalnie dla nas wybrane sztuki, ale także razem z aktorami uczestniczyć w krótkich improwizacjach w języku obcym.  Występy bardzo się wszystkim podobały i mamy nadzieję, że aktorzy wkrótce znów u nas zagoszczą. Z relacji obecnych na warsztatach usłyszeliśmy: „śmiechu i zabawy było co niemiara, a przy tym mieliśmy okazję przypomnieć sobie jak ważne w życiu codziennym są wartości takie jak niesienie bezinteresownej pomocy, szacunek dla drugiej osoby, czy umiejętność wybaczania”.