Matematyczna Gra Terenowa

W środę, 26 października, o godz. 13.30 odbyła się długo zapowiadana Matematyczna Gra Terenowa.

W grze wzięło udział 44 uczniów z klas IV – VI. Uczniowie startowali parami. Ich zadanie polegało na znalezieniu na terenie szkoły 32 ukrytych zadań i rozwiązanie ich w jak najkrótszym czasie. Zakres tematyczny obejmował tabliczkę mnożenia, tabliczkę dzielenia i potęgowanie. Dla ułatwienia uczniowie otrzymali instrukcję zawierającą informację, gdzie szukać pytań (np. na placu zabaw znajduje się 8 zadań). Po rozpoczęciu gry uczniowie rozbiegli się w poszukiwaniu zadań.

Grę wygrała para Ania Grynkiewicz i Maja Kozłowska zdobywając 46 punktów, w tym 31 za poprawne rozwiązanie zadań. Gratulujemy! Kolejne miejsce zajęły drużyny w składzie: Julia Dudek, Maja Nosol oraz Gabryś Gruszczyński, Rafał Stadnik zdobywając po 44 punkty (29 zadań poprawnie rozwiązanych). Trzecie miejsce zajęły drużyny: Justyna Cembala, Marcelina Bech oraz Aleksandra Butkiewicz, Natalia Maciejczyk z 43 punktami (również 29 poprawnych zadań).

Dziękujemy wszystkim za udział i dobre wyniki oraz chęć uczestniczenia w następnych grach. Dziękujemy sędziom za pomoc w organizacji. Zabawa wszystkim bardzo się podobała. Organizacja konkursu: p. Emilia Wróbel i p. Andrzej Olechowski.