Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Matematyka – Lubię to!”

Zapraszamy uczniów klas 1-6 do wzięcia udziału w Konkursie „Matematyka – Lubię to!”.

Celem Konkursu jest popularyzacja matematyki i rozwijanie aktywności artystycznej dzieci.
Konkurs odbywa się w grupach wiekowych: 1-3 oraz 4-6 i przebiega w dwóch etapach: etap 1. szkolny, etap 2. ogólnopolski. Zadaniem uczestników konkursu jest samodzielne zilustrowanie dowolna techniką pracy plastycznej na temat „Matematyka – Lubię to!”. Każdy uczestnik wykonuje własnoręcznie pracę na płaszczyźnie w dowolnej technice (malarskiej, rysunkowej, graficznej, mieszanej) w formacie A4 lub A3. Prace opisane zgodnie z regulaminem należy przekazać wychowawcy (klasy 1-3) lub nauczycielowi plastyki (klasy 4-6) do 12 grudnia 2016 r. Prace będę oceniane pod względem zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i zastosowanych technik oraz walorów artystycznych i estetycznych. Do etapu ogólnopolskiego zostanie zakwalifikowana jedna praca z kategorii wiekowej 1-3 i jedna praca z kategorii 4-6.  Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki a patronami są Dolnośląski Kurator Oświaty, Rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i Rektor Uniwersytetu we Wrocławiu.