Obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na korytarzach powstały stosowne dekoracje, zaroiło się od jesiennych liści z tabliczką mnożenia.

Uczniowie klasy VI c przygotowali stoiska z grami opartymi na tabliczce mnożenia. Można było zagrać w „Bingo”, „Suma Iloczynowego” (gra z kośćmi) oraz „Szeryfa” (karty matematyczne Grabowskiego). W zabawie uczestniczyły niemal wszystkie klasy IV – VI.

Podczas przerw można było sprawdzić swoje umiejętności. Po szkole spacerowały „patrole” które rozdawały małe karteczki z zadaniami. Za poprawne rozwiązanie pięciu przykładów uczeń otrzymywał „+” z matematyki. Na ambitnych, który rozwiązali po minimum 3 zestawy, czekały „piątki”.

Po południu, nauczyciele matematyki, przygotowali grę terenową: „Matematyczne podchody”. W grze wzięli udział chętni uczniowie z klas IV  – VI. W grze uczniowie startowali parami. Każdy zespół otrzymał mapkę terenu szkoły na której były zaznaczone miejsca gdzie ukryte zostały zadania oraz kartę do udzielania odpowiedzi. Na sygnał nauczycieli uczniowie rozbiegli się w poszukiwaniu zadań. Jeżeli zespół skończył rozwiązywać wszystkie zadania, oddawał kartę opiekunom konkursu. Definitywnie konkurs kończył się wraz z dzwonkiem kończącym siódmą lekcję. Wtedy trzeba było oddać kartę z taką ilością rozwiązań jaką udało się zdobyć.

Piękna pogoda sprzyjała dobrej zabawie i wspólnie spędzonemu czasowi.

Podczas biegu odwiedziło nas Radio Wrocław, które zamieściło informację o Podchodach Matematycznych na antenie. Krótką informację można znaleźć na stronie Radia Wrocław.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.