Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty wybranych książek uczniom Naszej Szkoły – począwszy od oddziałów zerowych do klas siódmych.

Czytaliśmy utwory znane jak i mniej znane np. w klasie zerowej były czytane baśnie przez ucznia kl. 1 C! W  klasach I czytaliśmy wiersze Brzechwy, książkę „Detektyw Pozytywka” oraz bajkę biblioterapeutyczną „Rubinek”, w klasach II: „Karolcię” i „Dziewczynkę spoza szyby”. W klasach III królował „Kubuś Puchatek”. Klasy IV były oczarowane bajką Beaty Krupskiej „Szklany człowiek”. Bajkę tę czytano również w klasach VII. W klasach V i VI nauczyciele czytali uczniom swoje ulubione książki z dzieciństwa oraz te, które lubią czytać najbardziej. Młodzież słuchała fragmenty z książek np. „Wyspa złoczyńców” Zbigniewa Nienackiego, „Sposób na Alcybiadesa” Edmunda Niziurskiego czy „W grodzie i na podgrodziu” Mieczysława Tobiasza.