IV dzień półkolonii zimowych 2018

W czwartek byliśmy w Magicznym Teatrze Muzycznym. Przedstawienie Klara i Leonardo  w sposób ciekawy przekazało szereg cennych informacji na temat Indii, gdzie toczyła się akcja historii detektywistycznej. Podczas interaktywnego spektaklu widzowie zatańczyli razem z bohaterami taniec
rąk, śpiewali piosenki, słuchali prawdziwych hinduskich opowieści i zobaczyli jak wyglądają bale w Indiach. Po przerwie, w czasie której można było wypić indyjską herbatę, dzieci wzięły udział w warsztatach Bajkowe Indie. Widzowie byli bardzo zaangażowani i świetnie się bawili.

Po obiedzie dwie grupy poszły na warsztaty do Biblioteki. Cztery grupy odwiedziły Muzeum Pana Tadeusza, w którym dwie grupy wzięły udział w warsztatach Szpiedzy tacy jak my. Dzieci poznały najciekawsze fakty z życia Jana Nowaka-Jeziorańskiego, i zmierzyły się z zadaniami godnymi słynnego Kuriera z Warszawy. Pozostałe dwie grupy uczestniczyły w warsztatach Szlachecki bal!   podczas których uczestnicy dowiedzieli się jak bawiła się szlachta. Uczestnicy samodzielnie wykonali maski karnawałowe.