Sukces w konkursie „Discover English Speaking Countries”

13.04.2018 w Szkole Podstawowej nr 40 odbył się finał III Konkursu Czytelnictwa i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych „Discover English Speaking Countries”.

Mamy zaszczyt poinformować, że w elitarnym gronie 30 finalistów, wyłonionych w poprzednich etapach z ponad 400 uczestników, znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Maria Tometczak z klasy 6c oraz Karolina Marczak z klasy 7f.

Dziewczyny dzielnie brały udział w konkursowych zmaganiach sprawdzających ich wiedzę o krajach anglojęzycznych jak również znajomość lektur w języku angielskim dotyczących Australii i Nowej Zelandii. Po konkursie uczennice miały okazję zagrać wraz z innymi uczestnikami konkursu w bardzo ciekawą grę komunikacyjną w języku angielskim „Town”.

Serdecznie gratulujemy sukcesu, jakim jest dostanie się do ostatniego, trzeciego etapu konkursu, i trzymamy kciuki za wyniki, które poznamy już 27 kwietnia.