Drużynowe Mistrzostwa Polski w szachach klas 1-3 w Poroninie

Łącząc przyjemne z pożytecznym, drużyna młodszych szachistów SP71 wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski w szachach dzieci klas 1-3 w Poroninie w dniach 18-22 kwietnia. Zaprezentowali się z jak najlepszej strony, dzielnie walcząc przez 11 rund z czołowymi zawodnikami z całej Polski i odnosząc swoje osobiste sukcesy… Michał Dąbrowski zdobył 🥉miejsce na swojej szachownicy zdobywając 8pkt, Kamil Gałek 7,5pkt i zdobywając 4 kategorię , a Mira Moraś uzyskała 5 kategorię🏆. Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, na szczególne wyróżnienie zasługuje Zosia Wróbel za wspaniałą walkę na 1 szachownicy z najsilniejszymi…🏅🏅🏅
Wyjazd był doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia na tak prestiżowej imprezie, jaką są Mistrzostwa Polski, do nawiązania przyjaźni, nie tylko przy szachownicach oraz odwiedzenia wielu ciekawych miejsc…
Zwiedziliśmy Dolinę Białki🏞, miejsce gdzie nagrywano serial o Janosiku, byliśmy na Krupówkach i szczycie Gubałówki🏔.
Oprócz czasu przy szachownicy, spędzalismy go również na innych aktywnościach – zabawach na świeżym powietrzu i grach drużynowych: siatkówka🏐, koszykówka🏀, piłka nożna, oraz w tenisa stołowego 🏓korzystaliśmy z kąpieli w basenie🏊, a także uczestniczyliśmy w konkursie plastycznym „Marszałek Piłsudski gra w szachy” oraz turnieju w piłkarzyki.
Podziękowania należą się rodzicom uczniów za wsparcie finansowe wyjazdu i pomoc w organizacji. 💐💐💐